Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Archív podujatí 2017

Vianočný turnaj v minifutbale 29.12.2017

V piatok 29.12.2017 sme sviatočé leňošenie prerušili Vianočným turnajom v minifutbale. Turnaj usporiadal Obecný úrad spolu s TJ Prestavlky - Horná Trnávka. Vianočný punč a občerstvenie zabezpečili OZ Rybolov Prestavlky. Turnaja sa zúčastnili dve mužstvá dorastencov, mužstvo "starých pánov" a seniorov. V predzápase si zahrali žiaci.


 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 17

Jasličková pobožnosť 25.12.2017

Veľmi pekné predstavenie Jasličkovú pobožnosť nám v prvý sviatok vianočný opäť pripravili naše deti a mládež pod vedením Hanky Gáfrikovej a Lucie Beňovej za spevu OZ Chotár Prestavlky - Horná Trnávka. Konala sa po svätej omši v Kostole Najsvätejšej trojice v Prestavlkoch.


 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 24

Mikuláš 8.12.2017

Po dlhšom čase prišiel Mikuláš tento rok opäť na saniach.Deti ani rodičia či starý rodičia sa nenudili. Súťaže, zábava a nakoniec balíčky plné dobrôt.


 

Folklórny večer pri príležitosti Úcty k starším 25.11.2017

Obecný úrad  a OZ Chotár Prestavlky - Horná Trnávka pripravili Folklórny večer pri príležitosti Úcty k starším. V programe vystúpili - Ernest Kováč, saxofónista, náš rodák Jozef Šulaj v hre na fujaru, OZ Chotár Prestavlky – Horná Trnávka s folklórnym pásmom Asentírka (odvod), FS Šumiačan a FS Lipa.


 

3. ročník Tenisového turnaja vo štvorhre 8.7.2017

Deň detí, deň otcov a súťaž vo varení guľášu 24.6.2017

Aj tento rok sme spojili dva sviatky "Deň detí" a "Deň otcov", pridali sme súťaž vo varení guľášu a vzniklo pekné sobotné popoludnie nie len pre deti a oteckov, ale pre všetkých, čo mali čas a chuť zabaviť sa, alebo len posedieť a pochutnať si na súťažných guľášoch.


 

Športové hry JDS 16.6.2017

Športové hry ZO JDS dopadli na jednotku. Niekoľko cenných kovov zostalo úspešne doma


 

Deň matiek 28.5.2017

Druhá májová nedeľa každoročne patrí naším mamám, no tento rok sme to oslávili až koncom mája. Pekný program nám opäť pripravili deti z materskej školy i deti z dediny.


 

Vatra víťazstva 7.5.2017

Ďalšia z tradícii, ktorú si udržiavame - Vatra víťazstva. V predvečer 8. máj nad našou obcou, pri pomníku starých mládencov sme aj tento rok zapálili vatru, ktorou sme si pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom - koniec II. svetovej vojny.


 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 18

Tradičné stavanie májov. 30.apríl 2017

Sadíme my máje, čo nám dajú za ne? Pálenky červenej do krbky zelenej. - Máj, máj, máj, zelený pod oblôčkom sadený... 
Tradičné stavanie májov v Prestavlkoch aj v Hornej Trnávke si opäť zobrali na starosť naši dobrovoľný Hasiči. Za spevu občianskeho združenia CHOTÁR sme strávili pekné nedeľné popoludnie.


 

Fašiangy 25.2.2017

Fašiangy... symbol veselosti a zábavy naznačuje koniec zimy a príchod jari. Naše Občianske združenie CHOTÁR opäť usporiadalo Fašiangový sprievodom obcou s tradičným "pochovávaním basy". Po ňom začala fašiangová zábava, ktorú usporiadali naši Dobrovoľný hasiči DHZO Prestavlky - Horná Trnávka.


 

Vianočný koncert v kostole sv. Cyrila a Metoda v Hornej Trnávke

V nedeľu 8. 1. 2017. sa v kostole sv. Cyrila a Metoda v Hornej Trnávke uskutočnil Vianočný koncert. Vystúpili spevácky zbor Holúbky z Kríža pod vedením Magdalény Poloňovéj, Starohorský banícký spevokol Haliar a Starohorský mládežnícky zbor Médici. Bolo to pekné ikončenie Vianočných sviatkov.


 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 23

4. ročník Hokejového turnaja

Dňa 6. januára 2017 sa uskutočnil ďalší vydarený v poradí 4. ročník Hokejového turnaja usporiadali členovia združenia "Rybolov Prestavlky".  Opäť nastúpili štyri družstvá "Dedina, Lazina - Záhumnie, Drahy - Žleby a Fachman & Tesár", Horná Trnávka podporila Drahy - Žleby. Počasie oproti predchádzajúcemu ročníku bolo až kruto mrazivé. Pri celodennej teplote do -10°C a vetre, ktorý ešte znásoboval zimu odohrali mužstvá sériu vzájomných zápasov. Putovný pohár získalo tento rok mužstvo " Lazina a Záhumnie".

Celkové poradie:
1. Lazina a Záhumnie
2. Dedina
3. Fachman & Tesár
4. Drahy a Žleby


 

dnes je: 20.1.2019

meniny má: Dalibor

Ako často navštevujete našu Obecnú stránku?
 
 
11

 
 
 
22

 
 
 
32

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka