Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy a Správy

Oznamy a Správy

Voľby do orgánov samosprávy obcí 2018Vytlačiť
 

Komunálne voľby 2018Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 203/2018 Z. z. vyhlásil
voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018
voľby sa konajú od 07.00 h do 22.00 h


 
 

RadaryVytlačiť
 

RadaryPochvalu aj kritiku z neznalosti sme si vyslúžili za osadenie radarov pri hlavnej ceste. Na žiadosť občanov sme už pred rokom urobili prieskum na dodávateľa informačných radarov. Z prieskumu trhu nám najlepšiu ponuku dala firma BELLIMPEX s.r.o. Štúrovo v sume 4092 € s DPH. Osadenie radarov bolo konzultované a schválené dopravným inžinierom. Radar na vstupe do Hornej Trnávky  z diaľky tienia konáre stromov, ktoré budú v dohľadnej dobe orezané. Radar na výjazde z Prestavĺk bol osadený tak isto logicky, nakoľko sme jedna súvislá obec Prestavlky – Horná Trnávka a do budúcnosti chceme, aby boli tabule „koniec obce/začiatok obce“ osadené na jednom stĺpe na hranici katastrov. Tým pádom bude platiť 50-ka súvislo z Prestavĺk až po koniec Hornej Trnávky.


 
 

Informačné - smerové tabuleVytlačiť
 

Info tabule 1Koncom minulého roka boli v oboch častiach našej obce postupne osádzané Informačno – smerové tabule. Objednalil sme si ich u spoločnosti Alfa reklama, ktorá sa zaoberá takouto činnosťou. Celkovo bolo osadených 8 stĺpov so smerovými tabuľami, jedna v Hornej Trnávke pri KSC a sedem v Prestavlkoch.  Informačné tabule nás stáli 3723 €.

Info tabule 2 Info tabule 3 Info tabule 4

 


 
 

Ponuka práceVytlačiť
 

ponuka práceÚstav na výkon väzby v Banskej Bystrici ponúka viacero voľných pracovných miest na pozícii dozorcu. Viac v prílohe.


 
 

Oznam Policajného zboru v Banskej BystriciVytlačiť
 

Policajný zborPozor! Podvodník opäť "nachytal" 81-ročnú dôchodky zo Žiaru nad Hronom na starý trik.

Súbor na stiahnutie Oznam PZ SR.pdf Oznam PZ SR.pdf (346.3 kB)

 
 

Seniori pozor !Vytlačiť
 

 Nestaňte sa obeťami podvodníkov a zlodejov !

Policajný zbor opakovane upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú. Môže ísť o podvodníkov a zlodejov.

dôchodcoviaVostatnom období sú zaznamenávané  prípady, kedy neznáme osoby (páchatelia) volajú starším osobám  a  predstavujú sa nielen ako ich príbuzní alebo známi (vnuk, syn, brat, sused, spolužiak) a žiadajú požičať peniaze na rôzne účely, ale tiež akolekári. Seniorov kontaktujú telefonicky v neskorých nočných hodinách alebo skorých ranných hodinách a oznámia im, že ich príbuznýspôsobil dopravnú nehodu, leží v nemocnici, nemôže komunikovať, lebo si pri nehode odhryzol jazyk a súrne potrebuje peniaze.Páchatelia volajú niekoľkokrát za sebou, aby znemožnili seniorovi preveriť, či skutočne volá ich príbuzný. Žiadajú, aby peniaze poslali po taxikárovi alebo poslali neznámej osobe cez službu Western Union, príp. ich osobne priniesli na určené miesto a odovzdali osobe,, ktorá zariadi všetky potrebné veci, najmä to, že nehoda nebude hlásená polícii.

Policajný zbor preto upozorňuje seniorov, aby si vždy overili, či naozaj ich telefonicky kontaktuje ich príbuzný alebo lekár, či iná osoba, ktorá sa predstavila v telefóne. Zároveň vyzýva seniorov, aby nedávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, aby nevyberali úspory zo svojich účtov pre cudzie osoby, aj keď pôsobia dôveryhodne.

V nemalej miere sú Policajným zborom zaznamenávané aj prípady, kedy páchatelia oslovujú seniorov ako pracovníci elektrární, vodární, plynární, sociálnych úradov, či iných inštitúcií, ktorí prišli vrátiť preplatok, vyplatiť sociálny príspevok, zvýšiť dôchodok alebo kontrolujú stav elektromeru a podobne. Tiež vystupujú ako cudzinci, ktorí sa pýtajú na cestu do nemocnice a následne pýtajú peniaze na operáciu ich príbuzného, ktorý mal dopravnú nehodu s kamiónom  a leží v nemocnici v kritickom stave. V neposlednom rade páchatelia vystupujú ako podomoví predajcovia a ponúkajú na predaj tovar (vlnené prikrývky, masážne stroje, zdravotnícke pomôcky, hrnce, nože) a ponúkajú tovar seniorom za výrazné zľavy alebo darčeky zadarmo.

V tejto súvislosti Policajný zbor ďalej upozorňuje, že podvodníci a zlodeji ovládajú veľa spôsobov a manipulačných techník akozískať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli ich okradnúť. Preto Policajný zbor vyzýva seniorov, aby nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote, nevyberali pred nimi peniaze a nerozmieňali im bankovky, ak keď pôsobia dôveryhodne.

www.desatoro.sk

dôchodcovia - desatoro

 


 
 

Taktické cvičenie Dobrovoľných hasičských zborov 28.10.2017Vytlačiť
 

Dňa 28.10. 2017. sa uskutočnilo Taktické cvičenie Dobrovoľných hasičských zborov obcí   Prestavlky, Lovča, Pitelová a Trnavá Hora. DSC_3252.jpg Cvičenie sa uskutočnilo na území našej obce, v časti Záhumnie. Hlavným bodom cvičenia bola diaľková doprava vody z prírodného zdroja (rybník) ku miestu požiaru (budova Materskej škôlky). Viac o cvičení nájdete TU:


 
 

Informačné tabule s fotomapou našej obce.Vytlačiť
 

V rámci zveľaďovania našej obce a s nárastom turistiky a hlavne cykloturistov, ktorí prechádzajú našou obcou sme sa rozhodli pre osadenie týchto Informačných tabúľ s fotomapou našich obcí.Fotomapa obce

Pán starosta oslovil spoločnosť CBS spol s.r.o, ktorá fotí letecké snímky a zaoberá sa okrem iného aj výrobou takýchto fotomáp. Stojany vyrobili pán Luboš Barbora a Ivan Beňo.

Tabuľa OUTabuľa dedinaTabuľa HTInformačné tabuľe boli osadené v Prestavlkoch na námesti smerom k Obecnému úradu, v Prestavlkoch na dedine a v Hornej Trnávke pri zastávke.


 
 

Zákaz vyvážania odpaduVytlačiť
 

Vážení občania. Obecný úrad vyhlasuje prísny zákaz vyvážania stavebného odpadu a bioodpadu za obecné dielne v Prestavlkoch.Zákaz sypať smeti Do kontajnerov pred obecnými dielňami je dovolené vyvážať len objemový odpad, ako je nábytok v rozobratom stave, okná bez skla, dvere bez skla, umývadlá, wc misy, linoleá a koberce. Nepatria tam separované zložky odpadu, ako sú plasty, tetrapaky, sklo, kovové obaly (plechovky), papier, elektroodpad a nebezpečný odpad, ktoré zbierame z pred rodinných domov podľa kalendára vývozu, prípadne v 1100 L nádobách umiestnených na verejných priestranstvách v obci. V prípade, že niekomu nie je jasné o aký druh odpadu sa jedná a kde ho má vyviesť, odpoveď nájdete v časti "Služby občanom > Nakladanie s odpadom" alebo kontaktujte pracovníkov obecného úradu.


 
 

Výsledky volieb do VÚC 2017 - Banskobystrický kraj

Novým županom v Banskobystrickom kraji sa stal Ján Lunter.

Oficiálne výsledky volieb do VÚC 2017 nájdete TU

Za žiarsky volebný obvod sa stali poslancami

Ladislav Kukolík       NEZÁVISLÝ      5 849 hlasov
Božena Kováčová    SMER-SD         4 036 hlasov
Daniel Gelien            NEZÁVISLÝ     3 901 hlasov
Vladimír Flimer          SMER-SD        3 611 hlasov

Kompletné výsledky za žiarsky volebný obvod nájdete TU.


 

dnes je: 20.7.2018

meniny má: Iľja, Eliáš

Ako často navštevujete našu Obecnú stránku?
 
 
8

 
 
 
12

 
 
 
15

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka