Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Jednota dôchodcov Prestavlky - Horná Trnávka

ZO JDS Prestavlky - Horná Trnávka

Dňa 28.10.2011 bola na podnet starostu obce pána Jána Abraháma a zástupcov seniorov pani Anny Beňovej a Márii Čierťaskej založená Základná organzácia  Jednoty dôchodcov na Slovensku v Prestavlkoch ( ďalej len ZO JDS ). Jej prvou predsedníčkou sa stala Anna Beňová.

ZO JDS December 2016

             Základná organizácia začínala pracovať s 38 členmi, v súčasnosti máme zaevidovaných 43 dôchodcov. Členovia ZO JDS Prestavlky - Horná Trnávka sa chcú aj vo svojom zrelom veku zúčastňovať na rôznych podujatiach, ale aj prispieť k tomu, aby ich život v starobe bol plnohodnotný a necítili sa nepotrební a osamelí. Preto sa spoločne schádzajú na výročnej členskej schôdzi, na členských schôdzach, v máji pri oslavách Dňa matiek a v novembri spoločne oslavujeme Mesiac úcty k starším. Okrem toho sa pravidelne raz v mesiaci stretávame v  Kultúrno spoločenskom centre v Hornej Trnávke. Počas nášho pôsobenia sme boli v divadle J.G.Tajovského vo Zvolene na predstavení muzikálu, v Žiari nad Hronom sme boli v kine na komédii, tiež na vystúpení  hudobnej skupiny Kollárovci, v Hliníku nad Hronom sme si vypočuli krásne piesne Kysuckého prameňa.

V rámci starostlivosti o našich členov sme zabezpečili trojdňový zájazd do Veľkého Medera za účelom návštevy kúpeľov v Termálparku. Chodili sme sa kúpať do Vodného raja vo Vyhniach,  do Sklených Teplíc a do Podhájskej. Niektorí naši členovia  sa  pravidelne každý rok zúčastňujú rekondičných pobytov.     Aktívne sa zapájame do športových hier seniorov, odkiaľ si zakaždým odnášame medailové ocenenia.

JDS - schôdza 12-2016_1JDS - schôdza 12-2016_2Na podnet OO JDS v Žiari nad Hronom sa konávajú regionále, okresné a krajské prehliadky speváckych súborov, na ktorých nás dôstojne reprezentujú členky našej speváckej skupiny Nevädza.

V roku 2013 sa nám podarilo zorganizovať poznávací zájazd do Banskej Štiavnici a Svätého Antona. Výstup na vynovenú Kalváriu zanechal v nás hlboký dojem a krásny, nezabudnuteľný zážitok. Vo Svätom Antone sme si prezreli areál kaštieľa, v Prenčove sme boli na Dňoch hojnosti, v Novej Bani sme v miestnom kostole obdivovali výstavu Darov zeme a Poľkej Jablonke sme boli na nákupoch.

Zúčastňujeme sa aj plesov seniorov, jesenných bálov pre seniorov a fašiangových tanečných zábav.

Okrem zábavy, organizovania kultúrnych, spoločenských, športových a rekreačných podujatí   brigádujeme pri čistení cintorína v Prestavlkoch po kosení, pravidelne sa zúčastňujeme prác na úprave okolia kostola a Domu smútku v Hornej Trnávke. Pri vstupe do Prestavĺk sme založili bilinkové záhony, o ktoré sa aj staráme. Podľa našich možností pomáhame pri rôznych spoločenských podujatiach organizovaných obcou.

na Dni rodiny

            Väčšinu uvedených podujatí sme uskutočnili len vďaka úzkej spolupráci s obecným úradom, ktorý našej ZO JDS poskytuje bezplatnú dopravu, miestnosť na spoločné posedenia a finančnú pomoc formou dotácie. Za všetko patrí veľké poďakovanie starostovi obce a obecnému zastupiteľstvu.

Január 2017                                                     Výbor ZO JDS Prestavlky- Horná Trnávka


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Ako často navštevujete našu Obecnú stránku?
 
 
12

 
 
 
36

 
 
 
48

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka