Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Horná Trnávka - Rekonštrukcia Kultúrneho domu

Rekonštrukcia Kultúrneho domu v Hornej Trnávke

Kultúrny dom v Hornej Trnávke bol dlhé roky minimálne využívaný a chátral. Občasné využitie našla len zasadačka s kuchynkou, klub mládeže, na poschodí "Izba tradícii" a v suteréne posilňovňa. Ostatné miestnosti boli vo veľmi zlom technickom stave, tak sme sa rozhodli riešiť tento problém radikálnym spôsobom – kompletnou rekonštrukciou.

Pôvodný stav KD01Pôvodný stav KD02Pôvodný stav KD03

 

V novembri roku 2009, po vynaložení nemalého úsilia pána starostu sa nám(obci) podarili získať peniaze z "programu rozvoja vidieka" je to 341.348,26 € (cca10mil. Sk) + 52.642,72 € (1,5 mil SK) naša spoluúčasť. Projekt nám vypracoval náš rodák pán architekt Ing. Vladimír Dolnický, formou verejnej súťaže bol vybratý realizátor rekonštrukcie fi. PEMAL Peter Mlčal, ktorý vyhral súťaž v súlade s právnym poriadkom Slovenskej republiky.

Začiatok rekonštrukcia 01.Začiatok rekonštrukcia 02Začiatok rekonštrukcia 03

 

Firma PEMAL začala rekonštrukciu v decembri 2009 a už po niekoľkých týždňoch dolo vidieť kus práce.

Prvý kontrolný deň 01Prvý kontrolný deň 02Prvý kontrolný deň 03

 

Z kultúrneho domu postupne vznikalo "multifunkčné spoločenské centrum", vaľká zrekonštruovaná sála pre spoločenské akcie i športové vyžitie, samozrejmosťou budú šatne so sprchami (v priestoroch balkóna), ďalej malá sála (zasadačka) s kuchynkou, posilňovňa, na poschodí sa zachovala "Izba tradícii" a priestory bývalého klubu sú prerobené na ubytovacie priestory. Sú tam 3 izby so spoločným kuchynským kútikom. Dole v priestoroch, kde bola posilňovňa je OZ Sambon - karate klub pre mladých. Samozrejme na každom poschodí sú sociálne zariadenia (WC). Rekonštrukciou prešli všetky siete, komplet elektrika, voda, kanalizácia, kúrenie + nové okná, zateplenie a fasáda. Samozrejme s úpravou okolia vrátane parkoviska pre 10 áut.

Druhý kontrolný deň 01Druhý kontrolný deň 02Druhý kontrolný deň 03

Apríl 2010
S odchodom zimy firma Pemal presunula časť svojich prác aj na fasádu a exteriér kultúrneho domu, keďže interiér bol pred dokončením.

Fasáda 01Fasáda 03Fasáda 02Jún 2010
Májové dažde trocha obmedzili práce na exteriéry, ale aj napriek tomu kultúrny dom a jeho okolie dostáva tvár... mení sa na "KULTÚRNO SPOLOČENSKÉ CENTRUM"

Dokončovačky 01Dokončovačky 02Dokončovačky 03

Október 2010
Ani nie rok od začiatku rekonštrukcie fi. PEMAL Peter Mlčal, ukončila posledné práce, v septembri úspešne prebehla kolaudácia a náš starý kultúrny dom sa definitívne zmenila na "KULTÚRNO SPOLOČENSKÉ CENTRUM"
Teraz je len na nás, ako ho využijeme, preto ak máte nápady, nebojte sa ich povedať. Oficiálne otvorenie sa konalo 29.10.2010 

Ukončenie 01Ukončenie 02Ukončenie 03


 

Fotogaléria z rekonštrukcie

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 
Položky 1-4 z 60

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

Ako často navštevujete našu Obecnú stránku?
 
 
12

 
 
 
37

 
 
 
49

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka