Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy a Správy

Oznamy a Správy

Dodatočné prijímacie pohovory do SZUŠ Hliník nad Hronom Vytlačiť
 

Súkromná základná umelecká škola v Hliníku nad Hronom organizuje v dňoch 2. – 12. septembra 2019 dodatočné prijímacie pohovory pre školský rok 2019/2020 do hudobného, výtvarného, tanečného a literárno – dramatického odboru.

Navštíviť nás môžete každý pracovný deň v čase od 13:00 do 17:00 hod. v SZUŠ v Hliníku nad Hronom. Využite poslednú príležitosť zapísať vaše dieťa do základnej umeleckej školy

SZUŠ Hliník

 

Bližšie informácie:  tel.: 0915 706 363
alebo na www.szushlinik.sk

 

 


 
 

VŠEM VS - Vysoká škola ekonómie a menežmentu verejnej správyVytlačiť
 

VŠEM VS

VŠEM VS


 
 

MSKC Žiar nad Hronom - Leto 2019Vytlačiť
 


 
 

Darovanie krviVytlačiť
 

daruj krv.jpgPomôžte pacientom, alebo aj vyšim blízkym v ohrození života. Darujte najvzácnejšiu tekutinu, darujte krv.


 
 

OZ Rybolov Prestavlky - Verejná zbierkaVytlačiť
 

SMS dar

OZ Rybolov Prestavlky svojou snahou o obnovenie vodnej nádrže Prestavlky zverejňuje Verejnú zbierku pod názvom " OBNOVA VODNEJ NÁDRŽE PRESTAVLKY", ktorá sa bude konať v termíne od 1.7.2019 - 30.6.2020. Zbierka je zaregistrovaná na MV SR pod číslom SVS -OVS2-2019/019162.  

Prispieť môžete prostredníctvom darcovskej SMS  správy  alebo vkladom na bežný účet. Viac info na stránke OZ Rybolov Prestavlky


 
 

Upozornenie - Africký mor ošípaných a diviakovVytlačiť
 

AMOŠtátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky UPOZORŇUJE na Africký mor ošípaných a diviakov. Viac o výskyte, prenose a prevencii v prílohách.


 
 

Zberný dvorVytlačiť
 

Zberný dvorOznamujeme občanom, že od 1.júna 2019 sme otvorili Zberný dvor pri Obecných dielňach (areál bývalého družstva v Prestavlkoch) 

Otvorený bude v:
stredu 8:00 - 17:00 
sobotu 9:00 - 12:00


 
 

Upozornenie na zaburinenie pozemkovVytlačiť
 

ZaburinenieOkresný úrad ZH, odbor pozemkový a lesný VYZÝVA všetkých vlastníkov, nájomcov a správcov pozemkov, aby si splnili svoju zákonnú povinnosť a udržiavali svoje poľnohospodárske aj nepoľnohospodárske pozemky v Nezaburinenom stave. Viac v prílohe.


 
 

Upozornenie pre občanov !Vytlačiť
 

Upozornenie_22-2-2019.jpg


 
 

Ak správne triedime, svet je krajšíVytlačiť
 

Vianoce od EnivpackVianoce, najočakávanejší sviatok roka, sú predo dvermi, avšak čoraz viac sa stávajú aj sviatkami veľkej spotreby a nadmernej tvorby odpadu. Málokto sa ale zamyslí, ako by mohol osobne prispieť k tomu, aby boli Vianoce menej konzumné.
 
Aby sa odpad správne triedil aj v čase Vianoc a množstvo vytriedeného odpadu sa zvyšovalo, najlepšou cestou je pokračovať vo vzdelávaní a motivovaní obyvateľstva aj v období pred a počas sviatkov.

Majte na pamäti nasledovné pravidlá:
 

  • Snažte sa odpad netvoriť vôbec, alebo čo najmenej.
  • Zálohované obaly nepatria do koša, vráťte ich do predajne. Dodržiavajte farebnú abecedu triedenia: sklu patrí zelená, papieru modrá, plastom žltá, kovom červená a nápojovým kartónom oranžová farba. Napovie Vám aj označenie na obale: ​
  • Riaďte sa pravidlami triedenia vašej obce. ​​Len vytriedený odpad sa dá zhodnotiť a recyklovať.
  • Trieďte odpad, oplatí sa to. Za vytriedený odpad občan neplatí, jeho zber hradia výrobcovia prostredníctvom OZV ENVI - PAK.

 
V prípade otázok nás kontaktujte:

E-mail:obce@envipak.sk
ENVI - PAK, a.s. • Galvaniho 7/B • 821 04 Bratislava
www.envipak.skwww.triedime.skwww.zodpovednaspolocnost.sk


 
 

EXPRES rádio 13.8.2018Vytlačiť
 

Nedostatok žien súcich na vydaj inšpiroval starých mládencov k stavbe vlastného pomníka.

Prestavlky sú malá nenápadná obec v okrese Žiar nad Hronom. No predsa je niečím výnimočná. Slobodní muži tu majú svoj pomník. Veselú atrakciu postavili v roku 1962 členovia Spolku starých mládencov, ktorých inšpiroval nedostatok žien v okolí súcich na vydaj. Vypočuj si rozhovor kliknutím na obrázok

Pomník starých mládencov


 
 

Seniori pozor !Vytlačiť
 

 Nestaňte sa obeťami podvodníkov a zlodejov !

Policajný zbor opakovane upozorňuje občanov, najmä seniorov, aby nepožičiavali peniaze osobám, ktoré nepoznajú. Môže ísť o podvodníkov a zlodejov.

dôchodcoviaVostatnom období sú zaznamenávané  prípady, kedy neznáme osoby (páchatelia) volajú starším osobám  a  predstavujú sa nielen ako ich príbuzní alebo známi (vnuk, syn, brat, sused, spolužiak) a žiadajú požičať peniaze na rôzne účely, ale tiež akolekári. Seniorov kontaktujú telefonicky v neskorých nočných hodinách alebo skorých ranných hodinách a oznámia im, že ich príbuznýspôsobil dopravnú nehodu, leží v nemocnici, nemôže komunikovať, lebo si pri nehode odhryzol jazyk a súrne potrebuje peniaze.Páchatelia volajú niekoľkokrát za sebou, aby znemožnili seniorovi preveriť, či skutočne volá ich príbuzný. Žiadajú, aby peniaze poslali po taxikárovi alebo poslali neznámej osobe cez službu Western Union, príp. ich osobne priniesli na určené miesto a odovzdali osobe,, ktorá zariadi všetky potrebné veci, najmä to, že nehoda nebude hlásená polícii.

Policajný zbor preto upozorňuje seniorov, aby si vždy overili, či naozaj ich telefonicky kontaktuje ich príbuzný alebo lekár, či iná osoba, ktorá sa predstavila v telefóne. Zároveň vyzýva seniorov, aby nedávali peniaze osobám, ktoré nepoznajú, aby nevyberali úspory zo svojich účtov pre cudzie osoby, aj keď pôsobia dôveryhodne.

V nemalej miere sú Policajným zborom zaznamenávané aj prípady, kedy páchatelia oslovujú seniorov ako pracovníci elektrární, vodární, plynární, sociálnych úradov, či iných inštitúcií, ktorí prišli vrátiť preplatok, vyplatiť sociálny príspevok, zvýšiť dôchodok alebo kontrolujú stav elektromeru a podobne. Tiež vystupujú ako cudzinci, ktorí sa pýtajú na cestu do nemocnice a následne pýtajú peniaze na operáciu ich príbuzného, ktorý mal dopravnú nehodu s kamiónom  a leží v nemocnici v kritickom stave. V neposlednom rade páchatelia vystupujú ako podomoví predajcovia a ponúkajú na predaj tovar (vlnené prikrývky, masážne stroje, zdravotnícke pomôcky, hrnce, nože) a ponúkajú tovar seniorom za výrazné zľavy alebo darčeky zadarmo.

V tejto súvislosti Policajný zbor ďalej upozorňuje, že podvodníci a zlodeji ovládajú veľa spôsobov a manipulačných techník akozískať dôveru seniorov, dostať sa do ich príbytkov, lokalizovať miesto ich úspor a v nepozorovanej chvíli ich okradnúť. Preto Policajný zbor vyzýva seniorov, aby nevpúšťali neznáme osoby do svojich príbytkov, neboli s nimi osamote, nevyberali pred nimi peniaze a nerozmieňali im bankovky, ak keď pôsobia dôveryhodne.

www.desatoro.sk

dôchodcovia - desatoro

 


 
 

Oznam Policajného zboru v Banskej BystriciVytlačiť
 

Policajný zborPozor! Podvodník opäť "nachytal" 81-ročnú dôchodky zo Žiaru nad Hronom na starý trik.


 
 

Zákaz vyvážania odpaduVytlačiť
 

Vážení občania. Obecný úrad vyhlasuje prísny zákaz vyvážania stavebného odpadu a bioodpadu za obecné dielne v Prestavlkoch.Zákaz sypať smeti Do kontajnerov pred obecnými dielňami je dovolené vyvážať len objemový odpad, ako je nábytok v rozobratom stave, okná bez skla, dvere bez skla, umývadlá, wc misy, linoleá a koberce. Nepatria tam separované zložky odpadu, ako sú plasty, tetrapaky, sklo, kovové obaly (plechovky), papier, elektroodpad a nebezpečný odpad, ktoré zbierame z pred rodinných domov podľa kalendára vývozu, prípadne v 1100 L nádobách umiestnených na verejných priestranstvách v obci. V prípade, že niekomu nie je jasné o aký druh odpadu sa jedná a kde ho má vyviesť, odpoveď nájdete v časti "Služby občanom > Nakladanie s odpadom" alebo kontaktujte pracovníkov obecného úradu.


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Ako často navštevujete našu Obecnú stránku?
 
 
12

 
 
 
36

 
 
 
48

 
webygroup
ÚvodÚvodná stránka